KONST / Litografier / Färglitografi 8559424
nr 855 9424
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Färglitografi, Bengt Orup (1916-1996), 172/220, signerad, -91, motivets mått: 43x33
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 28 oktober 2013
kl 18:19:49
300 kr
400 kr
500 kr
500 kr
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup